šlaidinių stogų įrengimasŠlaitinių stogų įrengimas

– Įvairaus sudėtingumo šlaitinių stogų įrengimas;
– Stogų dengimas valcuota plienine stogo danga, betoninėmis ir keramikinėmis čerpėmis, bituminėmis čerpėmis ir kitomis dangomis;

STOGŲ DENGIMAS, STOGO KONSTRUKCIJA, STOGO DARBAI

  • Stogo mūrlotų, gegnių, grebėstų montavimas;
  • Stogų ir kaminų apskardinimas;
  • Stogo pakalimo darbai;
  • Stoglangių montavimas
  • Lietaus nuvedimo sistemų montavimas;
  • Stogo šiltinimas;
  • Stogų renovacija;
  • Konsultacija renkantis stogo dangą ir stogo priedus;
  • Stogo dengimo darbų priežiūra.

Namo stogas saugo nuo šalčio, lietaus ir sniego, nuveda lietaus ir tirpsmo vandenis nuo sienų ir cokolio. Teisingai įrengtas namo stogas pailgina pastato tarnavimo laiką ir puošią jį, suteikdamas individualų stilių bei vaizdą.

Šlaitinių stogų įrengimas taikomas  individualių namų statyboje, o daugiabučiuose vyrauja plokščiųjų stogų konstrukcijos. Tačiau dėl patikimumo ir ilgaamžiškumo (paprastesnio įrengimo bei eksploatacijos) ir į daugiabučių statybą vėl grįžta šlaitiniai stogai, ypač juos renovuojant.

Bet kokią šlaitinio stogo konstrukciją sudaro laikančioji ir atitvarinės dalys. Šlaitinio stogo įrengimui laikančiosioms konstrukcijoms dažniausiai naudojama mediena. Ji yra lengva, tvirta, su ja patogu dirbti.

Laikančioji stogo konstrukcija – tai murlotas (mūrtašis), gegnės, stygos, papildomos atraminės konstrukcijos. Šlaitinio stogo konstrukcijos įrengimo sudėtingumas priklauso nuo jai tenkančių apkrovų, paskirties ir naudojamos medienos tipo.

stogu-irengimasLaikančioji šlaitinio stogo konstrukcija

Šlaitinio stogo konstruktyvas skaičiuojamas pagal apkrovas tenkančias stogui ir stogo nuolydį.

Murlotas  (mūrtašis) montuojamas ant išorinių sienų ant kurių remiasi gegnės. Murlotas perima ir suvienodina apkrovas tenkančias sienų konstrukcijoms. Esant didesnėms apkrovoms, rekomenduojama įrengti gelžbetoninį žiedą, ant kurio mūrijamos dar kelios eilės blokelių ir prie kurio tvirtinamas murlotas. Tvirtinant murlotą prie gelžbetoninio vainiko – monolitinio žiedo dažniausiai  į žiedą įbetonuojami sriegti strypai ir murlotas pritvirtinamas varžtu su plačiomis poveržlėmis. Tarp mūro ir murloto klojama hidroizoliacija. Jeigu namas rąstinis, jo viršutiniai vainikai veikia kaip murlotai.

Gegnių žingsnis (tarpas tarp gegnių) išdėstomų ant murloto priklauso nuo šlaitiniam stogui tenkančių apkrovų (dangos, sniego, vėjo apkrovų), taip pat  nuo gegnės matmenų.

Šlaitinio stogo įrengimui naudojama tik išdžiūvusi mediena, be nestabilių šakų, puvinio, ji neturi turėti plyšių didesnių kaip 25 procentai  gylio ar  ilgio.  Stogų įrengimas aprašytas STR 2.05.02:2001 „Statinių konstrukcijos. Stogai“ ir  Statybos taisyklėse ST 121895674.06:2010 „Stogų įrengimo darbai“.

Gegnių parametrus būtinai turi parinkti  konstruktorius. Gegnių skersmuo priklauso nuo šlaitinio stogo dangos ir sniego apkrovos, ilgio, atstumo tarp gegnių, šlaitinio stogo nuolydžio.

Šlaitinių stogų šiltinimas

Šiltinant šlaitinius stogus dažniausiai naudojamos labiausiai paplitusios izoliacinės medžiagos – mineralinė vata, polistireninis putplastis, celiuliozės vata.